Едмънтън Ойлърс преодолява Вегас с 5-1
Global News | 2024-04-11 | 05:42:04

Едмънтън Ойлърс спечели домакинско предимство на леда в първия кръг на плейофите с победа с 5-1 над Вегас Голдън Найтс в сряда вечер на Роджърс Плейс.

< img decoding="async" src="https://d21y75miwcfqoq.cloudfront.net/70c8fc80" alt="" style="position:absolute;width:1px;height:1px" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade „>

Победата гарантира на Ойлърс, че ще завършат или на първо, или на второ място в Тихоокеанската дивизия.

Коуди Сеси вкара единствения гол от първия период, когато вкара шайбата в предни позиции и я задържа от защитника на Голдън Найтс Алек Мартинес.

Матиас Екхолм пое кръстосано подаване от Райън Маклауд и отприщи мощен удар в горния ъгъл, за да направи 2-0 Ойлърс 5:38 във втория. По-малко от три минути по-късно Зак Хаймън записа борба за своя 53-и за сезона.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Стюарт Скинър се увери, че резултатът остава 3-0, когато отвърна на Антъни Манта при пробив.

Леон Драйзайтл погреба еднократен удар с предимство от двама 6:50 в третия. Кийгън Колесар вкара при откъсване без играч точно една минута по-късно, за да изведе Вегас на таблото.

Дилън Холоуей, току-що повикан от непълнолетните и играещ първия си мач в НХЛ от 5 март насам, направи 5-1 Ойлърс, когато спечели надпревара за разхлабена шайба зад мрежата и се завъртя отпред, за да натрупа покрай Адин Хил.

Скинър направи 19 спасявания.

Конър Макдейвид не игра. Той е ден за ден с контузия в долната част на тялото.

Ойлърс, 48-24-5, ще бъде домакин на Аризона Койотс в петък (630 CHED, Face-off Show в 17:30 ч., мач от 19 ч.).